Dlaczego warto wybrać motoreduktor z tworzywa sztucznego?

September 21, 2021

najnowsze wiadomości o firmie Dlaczego warto wybrać motoreduktor z tworzywa sztucznego?

Zgodnie z materiałem, który przyjmuje motoreduktor, motoreduktor dzieli się na rodzaje plastiku i metalu.Oznacza to, że materiał części obudowy jest plastikowy lub metalowy.W rzeczywistości nasze metalowe koła zębate obejmują metalurgię energetyczną i obróbkę sprzętu.Ale w rzeczywistości, bez względu na wersję metalową czy plastikową, mają swoje zalety i ograniczenia.Oto powody, dla których warto wybrać motoreduktor z tworzywa sztucznego.

 

najnowsze wiadomości o firmie Dlaczego warto wybrać motoreduktor z tworzywa sztucznego?  0

 

1. Niższy koszt: Ogólnie rzecz biorąc, koszt produkcji narzędzi z tworzywa sztucznego jest tańszy niż w przypadku narzędzi metalowych.Ponieważ zwykle nie ma potrzeby wtórnego wykańczania, plastikowe koła zębate zwykle zapewniają od 50% do 90% oszczędności w stosunku do tłoczonych lub obrabianych maszynowo metalowych kół zębatych, zgodnie z Plastics Technology.

2. Niski poziom hałasu: Silna amortyzacja plastikowych motoreduktorów przyczynia się do niskiego poziomu hałasu podczas pracy.

3. Wysoki Stopień swoboda projektowania: Formowanie tworzyw sztucznych zapewnia bardziej wydajne geometrie kół zębatych niż metal.Formowanie jest idealne do tworzenia kształtów, takich jak koła zębate wewnętrzne, koła zębate klastrowe i przekładnie ślimakowe, gdzie koszt formowania ich w metalu może być zaporowy.

4. Wysoka precyzja: Plastikowa przekładnia może osiągnąć wysoką precyzję przy stałej jakości materiału i precyzyjnej kontroli procesu formowania.

5. Silna nośność: Ponieważ plastikowe koła zębate mogą być szersze niż metalowe, mogą osiągnąć większą nośność i większy transfer mocy w jednym etapie.

6. Odporność na korozję: W przeciwieństwie do metalowych kół zębatych, plastikowe koła zębate nie korodują, ponieważ nie są przewodnikami.Ich względna bezwładność oznacza, że ​​mogą być stosowane w wodomierzach, kontrolach zakładów chemicznych i innych sytuacjach, które mogą powodować korozję lub degradację metalowych kół zębatych.

7. Smarowanie: Właściwa smarowność wielu tworzyw sztucznych sprawia, że ​​doskonale nadają się do drukarek komputerowych, zabawek i innych zastosowań o niskim obciążeniu, wymagających suchych przekładni.Tworzywa sztuczne można również smarować smarem lub olejem.

8. Lekki: Masa narzędzi z tworzywa sztucznego jest często lżejsza niż narzędzi metalowych.

9. Dobra amortyzacja: Plastikowa przekładnia ma większą siłę nośną niż metalowa przekładnia, ponieważ plastik może się odchylać, aby zaabsorbować obciążenie udarowe.Lepiej radzi sobie również z rozprowadzaniem zlokalizowanych obciążeń spowodowanych niewspółosiowością i błędami narzędzi.

 

Ograniczenia plastikowych kół zębatych

W porównaniu z metalową przekładnią, plastikowa przekładnia ma ograniczenia związane z niskim modułem sprężystości, niską wytrzymałością mechaniczną, słabą przewodnością cieplną i dużym współczynnikiem rozszerzalności cieplnej.Temperatura jest głównym czynnikiem wpływającym na zużycie, a prędkość obrotowa i moment obrotowy przekładni są ważniejszymi czynnikami wpływającymi na temperaturę powierzchni zębów i zużycie, które ograniczają zastosowanie przekładni z tworzywa sztucznego przy dużych obciążeniach i przy dużych prędkościach.